FacebookПідписатися на RSS

Коротко про те, що таке раннє втручання, які сім’ї можуть звернутись за послугою раннього втручання і як фахівці надаватимуть допомогу.

Посилання на інформацію щодо надання послуги раннього втручання закладами охорони здоров'я м.Запоріжжя wym-1708336090750


__________________________________________________________________

/Files/images/Здорова дитина.jpg

ОРГАНІЗАЦІЯ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

У ЗДО №177 організована робота медичного кабінету, ізолятору. Приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, оснащені та забезпечені необхідним обладнанням та лікарськими засобами, виробами медичного призначення.
Для роботи медичного персоналу, організації медичного обслуговування дошкільників у дитячому садку створені всі необхідні умови. У медичному кабінеті працює сестра медична старша , яка веде облік медичного обладнання, лікарських засобів та виробів медичного призначення, дотримується правил і термінів їх зберігання та використання, забезпечує їх своєчасне поповнення.

/Files/images/медична сестра.jpg

В дошкільному навчальному закладі медичне обслуговування здійснюється відповідно до:

  • Закону України «Про дошкільну освіту»;
  • Положення про дошкільний навчальний заклад;
  • Постанови кабінету Міністрів Українивід 14.06.2002 р. №826 «Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах»,
  • спільного наказу МОЗ та МОН Українивід 30.08.2005 р. № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»,
  • Статуту закладу дошкільної освіти.


ПРОФІЛАКТИКА ІНФЕКЦІЙНИХ ТА КИШКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Шановні батьки!

Щоб захистити дитину від отруєнь, кишкових та інфекційних хвороб необхідно дотримуватись наступних санітарно-гігієнічних правил:

–утримувати дитину в чистоті, до дитячого садка приводити в охайному одязі, мати запасну білизну;

–мити руки після повернення додому з вулиці, після туалету, перед їжею;

–овочі та фрукти мити під проточною водою та ошпарювати кропом;

–пити тільки переварену або бутильовану воду;

–у жодному випадку не годувати дитину грибами, сушеною чи в'яленою рибою, а також м'ясними, рибними та молочними стравами, які зберігалися неналежним чином або мають прострочений термін вживання;

–не годувати дитину на вулиці (навіть фруктами чи цукерками);

–не годувати дитину продуктами, що придбані у вуличних торгівців;

–під час поширення інфекцій якомога рідше перебувати з дитиною в публічних місцях;

–уникати контакту з людьми з підозрою на інфекційні захворювання;

–при підозрі на захворювання негайно викликати лікаря та сповістити медичну сестру дошкільного закладу;

–не займатися самолікуванням.

Шановні батьки, радимо своєчасно проводити профілактичні щеплення від дитячих інфекцій.

Швидка медична допомога – «103».

___________________________________

ЩО СЛІД ЗНАТИ ПРО ГРИП?

Грип належить до тих інфекційних захворювань, що перебувають під епідеміологічним наглядом ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я). Він становить у середньому третину всіх випадків захворювань на гострі респіраторні інфекції — величезна швидкість поширення. Вона може охопити велике місто за 1,5–2 тижні, а регіони і навіть країну — за 3–4 тижні. Під час епідемічних спалахів хворіє від 30–50 відсотків населення країни.

В Україні на грип хворіє щороку 11–13 млн осіб, а особливо часто — діти віком до 10 років: у період епідемії — кожна п’ята дитина.

Джерелом інфекції зазвичай є хвора людина — носій вірусу. Небезпеку становлять і хворі з легкими та нетиповими формами грипу, які практично не звертаються до лікаря, а отже, не ізолюються.

Захворювання починається гостро — із загальної інтоксикації: спочатку озноб, потім жар, сильний головний біль (переважно в ділянці лоба, скронь), біль в очах, ломота в попереку, суглобах, загальна слабкість, м’язовий біль, почервоніння шкіри, порушення сну. У перші години захворювання температура тіла сягає 39–40 °С і може утримуватися на такому рівні протягом 2–3 діб. Якщо температура тримається понад три доби або розвивається її друга хвиля, це свідчить про ускладнення. Хворих на середньотяжку та легку форми лікують удома. Хворі з тяжким перебігом (температура 40–41 °С, блювання, судоми, висипи на шкірі, зниження тиску, сильний головний біль) підлягають госпіталізації.

ЯК УБЕРГТИСЬ ВІД ГРИПУ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ

Пам’ятка для батьків

1. Стежте за тим, аби дитина не контактувала з людьми із симптомами грипу (озноб, нежить, чхання та кашель).

2. Зведіть до мінімуму відвідування мість скупчення людей (магазинів, громадського транспорту, кінотеатру, цирку)

3. Застерігайте дитину не торкатися брудними руками їжі, очей, носа та рота.

4. Якщо поруч немає води, то користуйтеся спиртовмісним спреєм для рук.

5. Промивайте ніс сольовим розчином. Це очищує його від шкідливих мікроорганізмів, слизу та пилу.

6. Навчить дитину користуватися медичною маскою під час перебування в громадських місцях. Її слід змінювати щотри години.

7. Загартовуйте організм дитини та більше гуляйте з нею на свіжому повітрі.

8. Не допускайте переохолодження або перегрівання організму дитини.

9. Включайте до раціону дитини більше природних вітамінів, що містяться у свіжих овочах і фруктах.

10. Якомога частіше провітрюйте та прибирайте помешкання.

11. Якщо на грип захворів хтось із членів родини, намагайтеся ізолювати його, особливо від дитини

/Files/images/Грип.jpg

**************************************************************

Вітряна віспа у дітей особливості та профілактика

Одним із найпоширеніших інфекційних захворювань у світі серед дітей дошкільного віку є вітряна віспа, яку часто називають просто «вітрянкою».

Вітряна віспа (вітрянка) - дуже заразне інфекційне захворювання з гострим перебігом. Винуватцем виникнення хвороби є вірус герпесу. Зараження відбувається дуже легко, швидко передається від людини до людини. Хворіють в основному діти дошкільного і молодшого шкільного віку. Особливо часто це спостерігається в холодну пору року.

Вітряна віспа у дитячому садку - що робити батькам?

Як ми вже згадували, вітрянка дуже заразна. Зазвичай всі, хто контактував з хворим чи просто перебував в одному приміщенні, завжди хворіють теж. Щоб запобігти спалаху хвороби слід приймати обов'язкові заходи профілактики.

В першу чергу, батьки ні в якому разі не повинні відводити захворілу дитину в дитячий сад, а також будь-які інші установи з великим скупченням людей: школу, гуртки за інтересами, спортивні секції. При наявності ознак вітряної віспи, а також при підозрі на будь-яке інше інфекційне захворювання, слід залишити дитину вдома і викликати лікаря.

З метою розриву механізму передачі здійснюють часте провітрювання і вологе прибирання приміщення, де перебувають хворі.

Найважливішим профілактичним заходом є недопущення контакту з хворими на вітряну віспу або оперізуючий герпес. З цією метою у дитячих дошкільних закладах щоденно оглядають дітей і опитують їх батьків.

Кiлькiсть переглядiв: 451

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.